• Polecamy...

Markizy - jak wybrać najlepszą markizę na balkon i taras

/

Wiele osób, które chcą mieć osłonięty przed deszczem czy słońcem taras decyduje się na to, by montować tam markizę. Jeśli dobrze dobierze się markizę to będzie się ona rzeczywiście praktycznie sprawdzać i będzie można korzystać ze świeżego powietrza.

Rodzaje markiz. Firmy, które zajmują się produkcją markiz starają się udoskonalać swoją ofertę i wprowadzają do sprzedaży różne propozycje: Markizy balkonowe, które są przeznaczone do okien oraz ewentualnie do niewielkich tarasów. Markizy tarasowe będą przeznaczone już do większych tarasów, ponieważ charakteryzują się większymi rozmiarami niż te balkonowe. Mogą być stosowane w przypadku osłaniania dużych tarasów oraz ogródków letnich. Mogą mieć ramiona, które będą składane oraz poszycie, które jest pokryte impregnatem. Wiele z nich ma możliwość regulowania kąta nachylenia. Jeśli chce się je montować na ostatnich kondygnacjach domu należy wykorzystać do tego specjalne boczne wsporniki, które będą gwarantować, że taka markiza będzie dobrze zabezpieczona i nawet silny wiatr nie będzie działał na nią niebezpiecznie.

Markizy koszowe to rozwiązanie, które ma charakterystyczny półokrągły kształt i stosowane jest do ozdabiania okien, witryn czy wejść do lokali użyteczności publicznej. Można będzie je także umieścić także nad drzwiami balkonowymi. Niektóre firmy proponują nam również specjalne markizy, które mają dwa stopnie jeśli chodzi o kąt nachylenia. Taki produkt rzeczywiście dobrze się sprawdzi, ponieważ dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji będzie w stanie dobrze chronić również przed nisko zawieszonym słońcem a jednocześnie nie będzie kolidować z okiennicami czy drzwiami. Oferowane nam markizy zróżnicowane, są gdy chodzi o sposób ich zwijania. Niektóre chowane są do pełnej kasety, inne częściowo będą chowane do półkasety, która będzie zabudowana wyłącznie od góry. Znajdziemy i takie, które po zwinięciu są odsłonięte.

osłonięty taras Tkanina na markizy musi być szczelna i trwała. Jedną z istotnych kwestii będzie również to, by tkaniny na markizy charakteryzowały się odpowiednią jakością. Taka tkanina jak wiadomo jest wystawiona na działanie czynników atmosferycznych. Warto zauważyć, że z tego powodu tkanina musi być odporna na zanieczyszczenia, wiatr czy deszcz i nie powinna podlegać szybkiemu rozdarciu. Głównym zadaniem markizy jest jednak ochrona przed słońcem a nie przed deszczem, ale mimo tego praktyczne jest stosowanie impregnatu, który będzie zabezpieczał taką markizę i będzie gwarantował jej większą trwałość.

Jak rozwija się markizę: taśmą, korbą lub pilotem.  Oczywiście markizy są także zróżnicowane, gdy chodzi o sposób ich montażu oraz tego jak będą rozwijane. Klasycznie rozwija się je z użyciem specjalnej korby, ale można także szukać również nowocześniejszych rozwiązań, które pozwolą nam na to, by rozwijać markizę z użyciem pilota przy zachowaniu pełnego automatyzmu.