• Polecamy...

Żaluzje okienne – podstawowe typy

/

Nie we wszystkie ciepłe dni będziemy mogli szukać ochłody nad wodą. Czasami trzeba będzie zostać w domu lub w pracy i konieczne będzie wtedy zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie się przed ciepłem.

Nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń można dać odpór stosując żaluzje. Nie da się ukryć, że żaluzje nie mają najlepszej prasy, że tak to ujmiemy. Czy możliwe jest zatem realnie, by wykonane na miarę żaluzje okienne były w stanie zatrzymać promienie słoneczne i sprawić, byśmy poczuli różnicę? I jaki konkretnie żaluzje możemy wybierać? Najprostszym sposobem na regulowanie temperatury w domu jest oczywiście rozlokowanie okien i pokoi w odpowiednie sposób w stosunku do stron świata. Nie jest to jednak możliwe już po tym, jak dom powstanie, więc trzeba sobie radzić na inne sposoby.

Żaluzje są jednym z najlepszych sposobów, jakie udało nam się wykreować. Ich wielkie zalety przejawiają się w umożliwieniu nam korzystania z różnych ekranów pomimo silnego nasłonecznienia, ale zwykle ważniejsze są kwestie blokowania ciepła. Podstawowe różnice pomiędzy żaluzjami zawierają się zazwyczaj w kwestiach związanych z systemem składania oraz materiałami użytymi do wykonania ich żeberek. Istotne oczywiście są także kwestie związane z estetyką. Typowe podziały odnoszą się jednak głównie do materiału.

Drewno – rozwiązanie, które zazwyczaj określane jest jako ciepłe i zapewniające wnętrzu przytulny charakter. Drewno jest jednak zawsze sporych rozmiarów, więc najlepiej się sprawdza w dużych pomieszczeniach z małymi oknami. Może tworzyć żaluzje poziome i pionowe. Mogą być drogie, więc dobrze jest kupować w Internecie.

materiały na żaluzje Aluminium – rozwiązanie klasyczne, ale lekkie i do tego pasujące do nowoczesnych trendów. Są bardzo skuteczne w kwestii blokowania promieni słonecznych. Jest to też opcja bardzo tania.

Tkanina plisowana – żaluzje tego typu są popularne ze względu na możliwość umieszczania ich w dowolnym miejscu, ponieważ przylegają do okna. Nie ma najmniejszego problemu z ich montażem na oknach uchylnych czy dachowych, a ich wygląd jest jak najbardziej zachęcający. Wybór żaluzji to kwestia całkowicie indywidualna. Można postawić na cokolwiek i na pewno nie będzie to decyzja zła, chociaż może być nieoptymalna.