• Polecamy...

Montaż żaluzji i rolet

/

Przygotowanie żaluzji czy rolet do montażu należy oczywiście zacząć od realizacji bardzo dokładnych pomiarów. Obecnie mamy dostępne liczne gotowe modele, które przeznaczone są do okien o standardowych wymiarach.

Nawet jeśli nie mamy takich standardowych wymiarów to możemy liczyć na to, że będziemy w stanie wybrać takie żaluzje i je skrócić czy zwęzić w zależności od naszych potrzeb. Zaczynając montaż należy na początek wybrać śruby oraz kołki, które pasować będą do ościeżnicy czy innego miejsca montażu. Niezależnie od tego jakie miejsce wybierzemy montaż musi być tak wykonywany, że swobodnie będzie można okno otwierać oraz zamykać i nie będzie zasłoniętego grzejnika czy utrudnionego dostępu do klamki. Żaluzja musi być równomiernie rozłożona na obu stronach okna.

Zaczynamy wszystko od wyznaczenia miejsca, w którym będzie się znajdować pierwszy wspornik boczny i po tym możemy montować taki wspornik. Jeśli to się uda następnie będzie można dokonać montażu drugiego wspornika co dokonane powinno być symetrycznie w stosunku do tego pierwszego zachowaniem staranności, dlatego dobrze przyda się tutaj między innymi poziomica.

Jeśli nasza żaluzja ma spore rozmiary to będzie trzeba zamontować jakiś pośredni wspornik, który będzie funkcjonował jako dodatkowe zabezpieczenie i na pewno dobrze się sprawdzi jako gwarancja lepszej stabilności. Przygotowując żaluzję w oknach PCV nie będzie trzeba w nich wiercić, ponieważ jest możliwość zastosowania specjalnych wsporników, które są nieco przedłużone i dzięki temu można je nieco inaczej wykorzystywać. Tym samym ominie się ościeżnice i montaż dokonany będzie w zakresie naszej ściany czy sufitu.

przycinanie przysłon okiennych na wymiar Wspominany proces skracania czy zwężania rolet nie stanowi żadnego problemu i każdy bez większych problemów sobie z nim poradzi. Na pewno z takiego rozwiązania warto skorzystać, jeśli kupujemy gotową roletę a nasze okno nie spełnia wymagań co do rozmiaru.

Przycinanie rolet czy żaluzji rozpoczynamy od wykonania pomiarów i podcięcia szyny. Potem dociąć można lamelki. Docięcie powinno być w granicach dopuszczalnych przez producenta a jednocześnie będzie trzeba zachować staranność o to, by z obu stron docinać tak samo. Podobnie będzie można żaluzje skrócić usuwając część lamelek przez ich fizyczne wyjęcie z żaluzji.