• Polecamy...

Jak dbać o rolety?

/

Rolety jak się wydaje są ważnym elementem domu i nie będzie to tylko dekoracja, ale również element o charakterze funkcjonalnym. Dzięki roletom nasz dom nie jest nadmiernie oświetlony. O swoje rolety warto więc dbać.

Trzeba zauważyć, że wymagają one specyficznego czyszczenia. Mimo, że mogą to być materiałowe produkty to jednak nie będą się nadawać do prania czy wycierania mokrą ścierką. Warto więc wiedzieć jak je skutecznie czyścić. Jeśli chcemy, by rolety nam dobrze służyły to trzeba o nie należycie dbać. Pielęgnacja to gwarancja, że rolety będą w dobrym stanie i będziemy mogli cieszyć się tym, że przez wiele lat będą doskonale wyglądać. Sposób czyszczenia rolet w dużej mierze uzależniony będzie od tego z jakiego materiału wykonany jest ten produkt, na zakup którego się zdecydowaliśmy.

Najczęściej wykorzystywane materiałowe rolety wyglądać będą bardzo dobrze w salonie i pokoju dziecięcym. Taki materiał będzie blaknął, jeśli chcemy to opóźnić to nie możemy czyścić takiej rolety mokrą ściereczką. Trzeba pamiętać, że mogą się pojawić pewne plamki na naszej rolecie i wtedy można je usunąć bez wody z użyciem gumki do ścierania. Nie używamy mokrych ścierek, ponieważ doprowadzi do rozmazania plamy a bardzo często także do odbarwienia rolety. Jeśli zabrudzenia będą już znaczące to wtedy będzie można spróbować delikatnie zwilżonej ściereczki, ale trzeba to wykonać z odpowiednią delikatnością.

jak zachowa czystość rolet? Pranie, suszenie, prasowanie … Generalnie to czy roleta będzie nadawać się do prania zależy przede wszystkim od tego z jakiego materiału jest wykonana. Nie można generalnie wrzucać rolet do pralki, ponieważ takie działanie grozi ich wyblaknięciem. Trzeba także pamiętać, że niebezpieczne dla rolet jest również prasowanie, ponieważ część z nich pokrywanych będzie gumą i oczywiście żelazko będzie do nich przywierać. Ważne będzie także to, że czyszczenie będzie wymagało pewnej delikatności. Jeśli plama jest już znacząca i chcemy użyć jakiegoś detergentu to wydaje się, że najlepsze będzie na początek delikatne sprawdzenie na niewidocznym fragmencie czy przypadkiem nie dojdzie do odbarwienia przez użycie konkretnego detergentu.