• Polecamy...

Rolety wewnętrzne i ich zalety

/

Osoby, które zastanawiają się nad inwestycją w rolety wewnętrzne, na ogół nie mają wątpliwości, co do tego, że okażą się one wartościowymi rozwiązaniami. Ich optymizm wydaje się zresztą uzasadniony, rolety wewnętrzne znane są bowiem z tego, że umożliwiają regulowanie nie tylko samej ilości, ale i intensywności światła dziennego, które wpada do pomieszczenia.

Nie bez znaczenia jest jednak i to, że ten typ rolet pozostaje wyjątkowo efektywnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Co więcej, bogaty wybór sprawia, że problemem przestaje być zarówno dobór odpowiedniej kolorystyki, jak i wzornictwa. Oczywiście, zarówno klasyczne firanki, jak i zasłony, nie utraciły jeszcze wszystkich swoich zwolenników. Nie można jednak nie dostrzec tego, że w oknach coraz częściej goszczą funkcjonalne rolety i to bez względu na to, czy pomieszczenie jest urządzone w stylu nowoczesnym, czy też nawiązuje do rozwiązań klasycznych. Zastanawiając się nad tym, gdzie powinny się pojawić rolety wewnętrzne, projektanci wnętrz na ogół wskazują w pierwszej kolejności na niewielkie pomieszczenia.

Trudno się temu dziwić, rolety mogą być bowiem wykorzystywane do ich optycznego powiększenia. Zastosowanie rolet pozwala również na odsłonięcie parapetów, a te mogą stać się efektywną przestrzenią służącą do eksponowania roślin – dumy każdej pani domu. Wybór można zresztą określić mianem dość szerokiego. W sprzedaży dostępne są między innymi gładkie rolety jednobarwne z motywami geometrycznymi, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na motywy kwiatowe oraz rozwiązania abstrakcyjne. Również kolorystyka otwiera przed nami szereg możliwości. Zdecydowana większość odbiorców skłania się ku kolorom stonowanym, modne są jednak również pastele oraz kontrasty.

tekstura materiału rolety Tylko od nas zależy też to, czy wybierzemy rolety matowe, czy też te, które zwracają uwagę ze względu na charakterystyczny dla siebie połysk. Zarówno dobór wzoru, jak i zastosowanej kolorystyki jest zresztą przede wszystkim kwestią gustu. Jedyny wymóg, jaki stawia się roletom zakłada, że będą one w harmonii z wystrojem pomieszczenia. Dobrze też, jeśli rolety podkreślają jego charakter oraz przeznaczenie. Najbardziej klasyczne są tak zwane rolety standardowe. Charakteryzuje je prostota, uwagę zwraca przy tym ich niewygórowane ceny. Najczęściej wykonuje się je z poliestrów, charakterystyczne jest przy tym dla nich również to, że są nawijane na rolkę, która może być zarówno odkryta, jak i ukryta w kasecie w zależności od tego, na jaki model się decydujemy.